Skip to content

O.B.Wiik är stolta över att nu vara ISO certifierade - ISO 9001 | ISO 14001 | ISO 45001

Så här fort sätter du upp ett Quickup tält från O.B.Wiik

Pop-up-tältet är en flexibel lösning med nästintill obegränsade användningsområden. Tältet passar till allt och fungerar lika bra inomhus som utomhus.

Våra kunder använder det ofta som sporttält, utrustningsförråd eller försäljningsbod. Det är egentligen bara fantasin som sätter gränser för vad tältet kan användas till.

Du har stora möjligheter att anpassa tältets utseende. Välj mellan flera färger och få design med allt från en enkel logotyp till heltryck på väggar och tak. Väggarna kan sättas upp efter behov och finns i flera varianter: täta väggar, väggar med fönster, halva väggar och olika dörrlösningar.

Det finns också ett brett utbud av tillbehör. Du kan till exempel lägga till extra förankring med vikter eller sandsäckar, hängrännor och golv.

Det här är ett tält som enkelt kan anpassas efter dina behov.